31.05.2012
На форумах на такі питання відповідають по-різному. Хтось ставить діагноз «немає притвора» і радить коліном підібгати двері знизу ручки, а зверху витягнутою рукою і провертати ручку.
Хтось підходить детальніше. Мовляв, причин може бути багато. Провис стулки усувається перерозклинюванням склопакета. А може, стулку від морозу повело? У цьому випадку вона вигнулась і ролик упирається у відповідь, не даючи фурнітурі перейти в потрібне положення.
Загалом у пластикових дверях встановлена система регулювання петель. Але самостійно до неї краще не лізти. Майстер з ремонту металопластикових констукцій, що встановлював двері, повинен протягом гарантійного терміну виправити і регулювання. Але буває, що справа у зовнішніх факторах, що діють на коробку дверної конструкції.
Якщо будинок новий, відбувається його усадка (рух стін). В результаті дверна коробка деформується, що, зрозуміло, відбивається на всій конструкції (зокрема – відкриття/зачинення дверей).
Якщо справа не в усадці, значить, швидше за все, конструкція просідає під вагою досить важких дверей. Тут (втім, як і інших випадках) допоможе набір шестигранників (від 3 до 10 мм). Знімаємо з петель пластмасові ковпачки. Дивимося всередину і бачимо шестигранні гайки. Найчастіше необхідно підкрутити гайку на верхньому навісі за годинниковою стрілкою. Крім того, на нижньому навісі (він прикручений до стулки) є регулювальний гвинт. Вставляємо в нього Г-подібний шестигранник (зазвичай підходить 4 мм). Якщо обертати за годинниковою, стулка підніматиметься. І навпаки.
Якщо це не допомагає, професіонали радять зробити «витяжку». Знімаються штапики і верхній край (далекий від навісу) склопакета кладуть пару пластикових прокладок. Втім, проводити таку процедуру самостійно не рекомендується.
Ще нюанс. Регулюючи двері, можна принагідно скоригувати щільність притиску. Це щоб не прозирало.
Комментарі
Пока нет комментариев